Facebook Twitter Google+ Youtube Blogspot RSS Feed


Дідич Сергій Васильович

Дідич Сергій Васильович (* 3 листопада 1969, Стрільче Городенківського району Івано-Франківської області — † 18 лютого 2014, Київ) — громадський активіст, голова Городенківської районної організації ВО “Свобода”, Сотник івано-франківської сотні на столичному Майдані, депутат Городенківської районної ради, в якій очолював комісію з соціально-економічного розвитку, засновник і директор туристичного клубу «Золоте Руно».

 

Сергій Дідич понад усе любив рідний край і більшу частину свого життя присвячував його туристичному розвитку. Його громадську організацію «Золоте Руно», яка займалася перш за все сплавами по Дністру, знають в усій Україні і за її межами.

 

Сергій Дідич був життєрадісний, ініціативний, творчий. Завжди був душею туристичного товариства Прикарпаття. Він перший почав розробляти туристичні маршрути сплавів по рідному Дністру. Він мріяв про те, щоб люди в Україні жили так, як живуть в розвинутих Європейських країнах. Дністер, за планами Сергія, мав стати другим масштабним центром туристичного розвитку Івано-Франківщини. Планував зняти ще багато туристичних телепрограм про відпочинок на Дністрі.

 

Активний спортсмен,ще зі шкільних років брав участь у всеукраїнських змаганнях.

 

Сергій Дідич жив у селі Стрільче і власноруч відбудовував батьківську хату, а ще, попри те, що був депутатом райради, владою ніколи не зловживав. Їздив на стареньких «Жигулях» і завжди намагався допомагати людям. У загиблого – дорослий син та донька-школярка. Батьки — літнього віку — обом по 70 років.

 

Сергій із дружиною на Майдані був з початку грудня. Додому з Городенки подружжя приїжджало на кілька днів і знову поверталося до столиці. Востаннє з родиною бачилися на Різдво. Він був на передовій, а його дружина — на Майдані.

 

18 лютого 2014 граната розірвала йому сонну артерію на шиї (за іншою версією, після розриву гранати, він знепритомнів, і в цей час на голову йому наїхав водомет). Сергія Дідича впізнали найшвидше з усіх жертв «чорного» вівторка. На ньому був бейдж коменданта Майдану. У Центрі культури та мистецтв він відповідав за порядок на другому поверсі.

 

Громадська панахида і прощання з героєм відбулося 20 лютого 2014 року в Городенці. В останню путь з рідного дому Сергія проводжали 21 лютого. Кілька тисяч людей – родина, друзі та односельчани, колеги-туристи та однопартійці, представники районного та місцевого самоврядування, – прийшли попрощатися з ним і висловити співчуття сім’ї загиблого. Тричі по шість – залпами з мисливських рушниць ушанували героя його друзі-лісівники.

 

В Городенці на честь Сергія Дідича перейменована одна із центральних вулиць міста.

 

24 серпня 2014 року на будинку № 20 по вул. С. Дідича, де він проживав 14 років, встановлено меморіальну дошку.

 

Рішенням сесії Городенківської міської ради від 22.02.2014р. №1940 Сергію Дідичу присвоєно (посмертно) звання «Почесний громадянин міста Городенки».

 

Загружается...