Facebook Twitter Google+ Youtube Blogspot RSS FeedГороденківське бюро правової допомоги інформує

Більше незахищених суспільних груп отримують доступ до безоплатної правової допомоги

 

03 січня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 04 січня «Голос України» опублікував Закон України «Про Вищу раду правосуддя», отже зазначені зміни набрали чинності 5 січня 2017 року.

 

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу (далі – БВПД), тобто отримувати безкоштовного адвоката для складання процесуальних документів та представництва інтересів у суді.

 

Відтепер, особи, що претендують або мають статус внутрішньо переміщених та учасника бойових дій включені до кола осіб, що можуть отримувати БВПД.

 

Відповідно до перехідних положень Закону право на БВПД надано внутрішньо переміщеним особам та особам, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу.

 

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, БВПД ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

 

Крім того, змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:
- особа матиме право на БВПД, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів, а не одного, як це було раніше;
- враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

 

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна, зокрема, через «Городенківське бюро правової допомоги», що знаходиться за адресою: м. Городенка, вул. Шевченка, 69. Тел.: 2-12-12, моб. тел.: +380689063050.

 

Будемо раді прийти Вам на допомогу!

 

 

В.о. начальника Городенківського бюро правової допомоги
Соловчук Мар’яна Володимирівна

 

Загружается...